Nezlob se, že růžový keř má trny, ale raduj se, že trnitý keř má růže...

tak se přiznejte, co máte doma...:)

24. srpna 2008 v 16:00 | T.Louie |  Máme rádi zvířata...
Dobře... Tak tady jsou Druhy koček, jak je popsal Terry Pratchett:
Bohužel druhy psů jsem neměla možnost číst (možná je to tím, že nic takového ani nevyšlo, což by byla zřejmá diskriminace psů od Terryho Pratchetta.. ale spíš to bude tím, že jsem nějakou podobnou knihu ani nehledala...:) ona i tadle se mi dostala do rukou náhodou :) Takže pejskaři nesmutněte, já třeba na něco přijdu :) )
Zapomeňte na všechny ty žvásty o perských nebo siamských kočkách a podobně. Opravdové kočky jsou:

1. Kočky ze statku
Vymírající plemeno. Kdysi jich byla v každé slušné stodole spousta; bez všech zábran se množily a rozdělovaly po kupkách sena hromádky mňoukajících koťat. Rozhodně stojí za to je mít, pokud na ně narazíte. obyčejně vypadají jako dementní psychopati, ale ve skutečnosti jsou docela rozumné. Nejspíš je nenajdete na statcích, co vypadají jako avantgardní umělecká díla z ohýbaného hliníku, ovšem tu a tam ještě přežívají.
2. Černé kočky s bílými tlapkami
Určitě existuje takové plemeno; patří k němu většina Krámských koček (viz). Vždycky se jmenují Mourek
3. Kočky od sousedů
Obyčejně jsou šedéa často na ně narazíme, jak sedí s napjatým výrazem ve tváři uprostřed čerstvě osetého záhonku. Z valné většiny se jmenují Koukejmazattyparchante.
4. Ostřílené kočky
Mají ostré tesáky, šilhavé oči, dost jizev na to, aby se na nich dalo sehrát mistrovství světa v piškvorkcáh, a uši jako staré lístky z tramvaje. Skoro ve všech případech to jsou kocouři. Ostřílené kočky se nerodím ale stávají se jimi, často proto, že se snažily zhypnotizovat nebo rovnou zakousnout jedoucí auto a veterinář, který je dával dohromady, k sobě prostě sešil jednotlivé kousky. Ostřílené kočky bývají černé- je to divné, nicméně pravdivé.
5. Takové ty žlutohnědé kočky, trochu dozrzava, a když je správný světlo, tak bys přísahal, že je v nich něco siamskýho
Základní konfigurace Opravdové kočky. Páteř kočičí populace.
6. Tovární kočky
Podobně jako Kočky ze statku se i tyto stávají pomalou minulostí. Kdysi se chovaly proto, že odvedly pořádný kus práce, jenže dnes jsou spíše důvodem třenic mezi vedením podniku , kterés e jich chce zbavit, protože jaski nezapadají do aerodynamického profilu firmy Spojené nádoby s.r.o., a mezi zaměstnanci, kteří se jich zbavit nechtějí. nakonec to dopadá tak, že někdo jménem Ferda nebo Mančazkantýny jim potají nosí žrádlo. některé Tovární kočky si získávají určitou slávu a při odchodu na penzi je fotografují pro tovární časopis: na obrázku je vždycyk ferda nebo Mančazkantýny, jak drží v náručí zplihlou černobílou kočku, které hledí do kamery s tichou, sebevědomou záští.
Důchodový věk tráví Tovární kočky obvykle u Mančizkantýny, avšak tu a tam se zajdou podívat ke své staré firmě, kde se pohodlně rozvalí, zatímco ostatní kočky mají plné tlapky práce, a vyprávějí svým následnovnicím, jak to mají teď lehké, kdyby tak věděly. jak to tu vypadalo před léty, copak vy, vy nevíte, co to byl pan Morgan za šéfa, takovej rapl, jakmile viděl myšku, tak ho divže neklepla pepka, jó tehdá to byl tvrdej chlebíček.....
.....načež se odšourají domů a hodí si šlofíka.
7. Zločinecké kočky
jsou vždycky bílé, chlupaté a nosí obojke s diamanty. mezi jejich další vlastnosti patří schopnost rozkošně zívat na kameru a udržet ledový chlad i při pohledu na osoby padající dírou v podlaze do nádrže s piraňami. Zločinecké kočky všichni dobře známe.
Nicméně jejich život není zdaleka tak jednoduchý, jakbychom si mohli myslet. Především ty, kdo navrhují všechny t ypodzemní bunkry a raketová sila, kde obvykle zločinsi žijí, zřejmě nikdy nenapadne někam umístit bednu s pískem. A i kdyby je to napadlo, určitě by jí obklopili nášlapnými minami a spoustou jiných nepříjemných pastí.
zločřinecké kočky také nikdy nepoužívají dvířka pro kočku; to proto, že vědí, jak dopadají ti, kdo někam vstupují dveřmi.
Zločinecké kočky nejsou Opravdové- to je jasné každému, kdo se nad tím trochu zamylsí. Až vám zase příště o vánocích televize připomene, že se zrodil Spasitel a jeho jméno je James Bond, sledujte pečlivě obrazovku a shledáte, že:
a) pod laserovou řezačkou na nepřítelské špióny neleží žádní zakousnutí ptáci,
b) řídící konzola odpalovače mezikontinentálních raket není poškrábaná od odrápů,
c) Nikde se neválí gumové pískací hračky, na které by lidi mohli nevědomky šlapat,
d) v kryogenické jednotce nejsou žádné plechovky s plesnivějícím žrádlem pro kočky.
ostatně, těžko si představit, že by náš průměrný Arcizločinec vlastnil Opravdovou kočku (ikdyž na druhé straně někteří členové Kampaně poukazovali na fakt, že mnoho zločinců nosí na rukou kožené rukavice a má jen jedno oko, což může vést k závěru, že mají doma Opravdové kočky, s nimiž se po perném dni plném vymáhání výkupného pokoušejí mazlit).
8. Kreslené kočky
Obvykle jsou černobílé a mluví s žertovným přízvukem. jestliže vaše kočka umí číst noviny, je to Kreslená kočka. jestliže dokáže hrábnout tlapkou ¨někam za obrazovku a vytýhnout dynamitovou patronu se zapáleným doutnákem, je to také kreslená kočka. Kočka, která nosí motýlka, je kreslená. A pokud se jí začnou nohy na několik vteřin protáček ve vzduchu, když se chce rozběhnout, je to zaručeně kreslená kočka. Máte-li ještě pochybnosti, ověřte si, jestli vaši sousedi nemají náhodou buldoka jménem Rek, který má na krku obojek s dobci a věčně vyspává před boudou. Zjistíte-li, že tomu tak je, mohlo by vám být jasné, co máte za kočku.
9. Krámské kočky
Podplenemo továrních koček. Teoreticky mohou mít libovolnou barvu, ovšem prakticky jsou všechny černobílé. Základním rysem tohoto plemene je schopnost se ve spánku roztéct jako balónek naplněný rtutí. Postupně vymírají a to jak vzhledem k zmenšujícímu se počtu příhodných krámů, tak vzhledem k higienickým předpisům, které nejsou přizpůsobeny ptořebám zvířat považujících za svou přirozenou povinnost spát na hromadě pytlíků s cukrem. jako malý kluk jsem chodil do obchodu , kde jedna taková Krámská kočka spávala uvitř pytle se psími suchary: člověk chtěl vytáhnout suchar a vytáhl kočku. Nezdálo se, že by to někomu vadilo.
10. Kočky cestovatelky
Opravdové kočky, které dělají vše pro to, aby nemusely vstávat a jít pěšky
(trochu sem to zkrátila.. v tý knížce je to na 3 a půl stránky.. nechtělo se mi to sem vypisovat, ale když budete mooooc chtít, dopíšu sem i cestovatelku.... :) )
11. Ekologicko-organická makrobiotická kočka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šmajdalf Šmajdalf | Web | 24. srpna 2008 v 17:16 | Reagovat

Mám takovej dojem, že naše kočky mají od každé z těhle koček něco :))

2 Eva* Eva* | Web | 24. srpna 2008 v 17:16 | Reagovat

Tak já fakt nevim, no. Řekla bych, že kočky ze statku  šmrnclý těma od sousedů. Koťata ale neprodukujou, neboť jsou kastrovaný...

3 T.Louie T.Louie | 24. srpna 2008 v 17:19 | Reagovat

jo, tio asi jenom u nás jsou přímo vyhraněné typy koček..:D my máme doma kočku od sousedů (i my jsme sousedé a naše Nýna je šedá :D), ostřílené(ten už je někde v Pánu, ale budiž), takovýho toho žlutohnědýho kocoura trochu dozrzava, co bych při správným světle přísahala, že je v něm něco siamskýho (Ať žije Venda) a Pepi je nezařaditelná..:D

4 Aredhel Aredhel | Web | 24. srpna 2008 v 18:25 | Reagovat

J8 nemám ani jednu znich:)Ale je to zajímavý článek

5 Mis+ha Mis+ha | Web | 24. srpna 2008 v 19:33 | Reagovat

Smekám, mít nápad na takovej článek, to je něco :D pobavil mě, číču sice nemáme, i když .... jedna se nám toulá po parkovišti :D Kdyby se ti chtělo pokračovat, ráda si to přečtu ;)

6 Eva* Eva* | Web | 24. srpna 2008 v 20:54 | Reagovat

Tak naši ještě nejsou ostřílení, to až časem...Ale jeden ostřílenej a k tomu zrzavej k nám chodí za holkama. Ten má ty uši rozcupovaný pěkně..chudinka.

7 Bylinka Bylinka | Web | 26. srpna 2008 v 8:02 | Reagovat

Tak, naše kočka by se dala zařadit hned do několika kategorií, je to vážně složitá kočičí osobnost :P nemůžu se pro jednu jedinou rozhodnout :D:D

8 Pájiinka-your ♥♥♥SB♥♥♥ Pájiinka-your ♥♥♥SB♥♥♥ | Web | 26. srpna 2008 v 20:51 | Reagovat

wau..tak už se na tu knížku těším...jako když tak nad tím přemýšlím,tak tam místama poznávám pár našich koček:-Dno jsem na to zvědavá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama